Autor Subiect: Se mai cauta un Kombi  (Citit de 3952 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline AmbulanceTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 167
Se mai cauta un Kombi
« : Februarie 12, 2011, 03:00:56 am »
  Salut colegi! Azi am fost cu trabi si un prieten foarte vechi si drag care a ramas profund impresionat de masina ,si sunt sigur ca si-ar dori si el. Vreau sa-i fac un cadou ,mai ales ca e medic rezident si achizitia initiala l-ar "lovi" destul de serios in buget ,dar stiu ca o data avut masinuta ,e foarte posibil sa devina un MARE trabantist!
  Deci ,pe scurt. Caut un trabi intre 500 si 1000 de lei ,  KOMBI ,da..ati citit bine ,KOMBI :) ,ca omul e schior si face kyte-surfing ,si altele ,si-ar dori mult o masina cu care sa poata cara echipamentele ,care poate sa fie PRAF la mecanica, dar sa fie tabla ok ,cel putin recuperabila. Astept idei ,sugestii....multumesc mult!

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Răspuns: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #1 : Februarie 12, 2011, 09:38:30 am »
daca ai avea un vaucher ,sa ii dai lu mosu ,care da kombi ala la remat, ai rezolva problema
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #2 : Februarie 12, 2011, 03:59:42 pm »
La un moment dat, Doamna Cornelia stia pe cineva care avea un combi la 1700 lei, nenegociabil. Nu stiu starea in care se afla, stiu doar ca era in zona Titan. Daca este cineva interesat la pretul asta, o sa-i cer numarul de telefon, daca o mai fi de vanzare  :dontknow:

Offline AmbulanceTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 167
Răspuns: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #3 : Februarie 12, 2011, 05:24:40 pm »
La un moment dat, Doamna Cornelia stia pe cineva care avea un combi la 1700 lei, nenegociabil. Nu stiu starea in care se afla, stiu doar ca era in zona Titan. Daca este cineva interesat la pretul asta, o sa-i cer numarul de telefon, daca o mai fi de vanzare  :dontknow:
   Sigur ,afla!

Offline mdv

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 507
Răspuns: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #4 : Februarie 15, 2011, 08:59:00 am »
daca ai avea un vaucher ,sa ii dai lu mosu ,care da kombi ala la remat, ai rezolva problema
nu,cred ca e cazul,mosul mi l a rezervat mie.In caz de voi renunta veti afla sigur!

Am stabilit cu mosu ,cand incepe programul rabla sa duc masina la remat si sa i dau cuponul.Deci nu incercati sa mi puneti bete n roate si sa raman cu un cupon pe cap! :pain10:
« Ultima Modificare: Februarie 15, 2011, 10:46:24 am de victor »
am un trabant si asta imi ocupa tot timpul!

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Răspuns: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #5 : Februarie 15, 2011, 11:36:15 am »
atunci nu mai este problema , ala va fi al tau , oricum , cristi nu avea cum sa faca rost de bon dala, nu avem de ce sa punem bete in roate , e bine ca nu il da la topit
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline Schumy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 116
Răspuns: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #6 : Februarie 15, 2011, 07:20:33 pm »
Eu stiu un combi la 10 mil  am si nr de tel si il postez maine ca il am in garaj si masina am vazut-o pe la Titan intr-o parcare si am vorbity eu cu omu si vrea sa-l vanda.Promit ca maine sa revin cu detalii.

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #7 : Februarie 15, 2011, 07:25:53 pm »
La un moment dat, Doamna Cornelia stia pe cineva care avea un combi la 1700 lei, nenegociabil. Nu stiu starea in care se afla, stiu doar ca era in zona Titan. Daca este cineva interesat la pretul asta, o sa-i cer numarul de telefon, daca o mai fi de vanzare  :dontknow:
   Sigur ,afla!
Nu mai este.

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #8 : Noiembrie 22, 2011, 09:39:41 am »
Este unul in zona Lujerului parasit. 1980-1982 cam asa. Am inteles ca proprietarul vrea sa-l dea la Remat. Poate daca ai incerca sa-i oferi un voucher in schimb o sa-l dea. Dar nu stiu sigur. Cel mai bine vorbesti cu dansul. Am adresa exacta a omului. Daca vrei o pot scrie.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Se mai cauta un Kombi
« Răspuns #9 : Noiembrie 27, 2011, 12:50:55 pm »
mai e de actualitate ? mai cauti? te rog sa ne spui. Merci
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan