Autor Subiect: Graffiti reclama framo/ifa  (Citit de 8835 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline vladd96

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 318
Răspuns: Graffiti reclama framo/ifa
« Răspuns #15 : August 17, 2011, 05:08:17 pm »
te pot ajuta cei priceputi, dar o sa coste, dar daca ai bani, :angel8: nenea' o faci sa zici ca e 3D :thumbsup:

http://forum.4tuning.ro/177-painting-airbrush-viniyls/27878-lucrarile-mele-zoliart2000.html

Offline Foevi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 105
  • Traby=more than old school
Răspuns: Graffiti reclama framo/ifa
« Răspuns #16 : August 18, 2011, 06:24:33 pm »
da intradevar de stie tipul,insa costa ceva mult mai mult decat un autocolant,care poate fi tot la fel de reusit ca o lucrare cu aerograf,autom daca asa de mult speri la ceva retro(cum si eu is de aceeasi asteptare)pot sa te asigur in ce priveste autocolantul ca e ca si facut,ne mai ramane de facut doar motto-ul si lucrarea,ca dupa aia e simplu..    poftim ceva mai retro,spune macar daca iti place ideea,ca sa stiu daca are rost sa lucrez imaginea(nu asta ci cea originala)la masura asteptarilor      P.S. scrisul/siglele sa fie cu negru,si cu caractere rotunjite cu bucle gen old school,nu am mai retusat da cred ca e de inteles,si daca aveti si alte idei,adaugari,ceva,spuneti
« Ultima Modificare: August 18, 2011, 06:35:43 pm de foffy »

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Graffiti reclama framo/ifa
« Răspuns #17 : August 18, 2011, 09:00:00 pm »
 :wav: Multumesc mult de tot!!!!!!

Nu mai pot spune nimic caci am ramas fara grai. Da, ideea e sa fie ceva retro. Asa cum am mai spus, vreau sa fie ceva compilatie intre Barkas, Wartburg si Trabant.

Inca mizez pe ajutorul forumistilor. Ma consider un om tehnic care are prea putin in comun cu arta si de aceea vreau sa adun cat mai multe idei de la persoane mult mai avizate decat mine.

MULTUMESC!!!! Sper sa ne ajute de data aceasta colegii de aici.

DECI, haideti cu idei......... :wav: :wav:
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline Foevi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 105
  • Traby=more than old school
Răspuns: Graffiti reclama framo/ifa
« Răspuns #18 : August 18, 2011, 10:43:01 pm »
mi-au mai venit niste idei,referitor la poza postata mai sus,sa lasam soseaua asa(sau daca cineva are chef sa se complice sa faca un drum vechi nu ma supar,cu atat mai bine)si unde acum e fondul monoton sa taiem dintr-un peisaj(fie si de oras)de anii '50,ca oamenii de obicei tind in spre ce e contrastant cu realitatea prezenta,defapt principiul asta se aplica de obicei in schimbarea curentelor(frizuri:cand o fost tipii cu periuta sau nustiu ce breton facut in sus,o venit emo si nustiu care,fiind in contrast,o fost priza mare,in imbracaminte:modernism vs. retro si asa mai departe)cred ca ati prins idea,oricum trabi/barkas e de generatie veche si o sa prinda bine "peisajul" retro,si daca tot pomeneai de barkas,sa punem autocolantul chiar pe un barkas,si daca nu e de ajuns,sa mai punem si un barkas tot in pozitia in care este traby,doar sa fie cu un flirt ca si cum si-ar intersecta "privirile" masinile din cazu' nostru,asteptam si parerile/ideeile altora,sigur o sa se adune,ca sa putem pune ce trebuie "in revista" ca dupa aia e ca si facut,si cum spuneam cunosc pe cineva care se ocupa cu destea si nu numai,si va pot ajuta daca doriti ;)

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Graffiti reclama framo/ifa
« Răspuns #19 : August 19, 2011, 08:46:56 am »
 :icon_salut: :icon_salut: :notworthy: :notworthy: :notworthy: Pai pe un Barkas vreau sa fie pus. Mai precis pe bena.






"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv