Autor Subiect: Humans are strange  (Citit de 113083 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline soare doinel

• Trabantist
  • Mesaje postate: 371
Re: Humans are strange
« Răspuns #615 : Noiembrie 06, 2016, 08:03:10 am »
Cu ochii in gramada de fiare sa vad daca se poate recupera ceva,de' ce sa-i faci ,defectu -i defect .Nimic  nu-i   bun aici   ,numa'' fer''.

Offline LIVIU/RATB

• trabantul
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 2 393
  • popandau
« Răspuns #616 : Noiembrie 06, 2016, 05:35:22 pm »
..cand am fost io acolo era si un scuter- am luat de pe el unele piese- carbu', claxonul, niste piese electronice- cred ca CDI, si roata spate. Mai era  o roata de remorca ELTIM- am pus-o deoparte ca n'aveam destui bani(ce prostie!!! :BangHead:).. dar a venit un jegos si a luat-o pentru el.. are blestemele mele calduroase. :toothy4:
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

• trabantul
  • Trabantist PROFI
  • popandau
« Răspuns #617 : Noiembrie 12, 2016, 09:54:53 pm »
Cum naibii de mi se tot intampla sa dau peste chestii ciudate? io-tete ce-a primit mama de la o vecina.. :o

popandau de trabante

Offline victor

• Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 8 433
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
« Răspuns #618 : Noiembrie 12, 2016, 09:59:13 pm »
cu astfel de persoane nu e de joaca, au mintea mult prea odihnita si le vin idei non-stop, sunt doar de evitat.
la inceput am vrut sa rad, dar brusc mi-am adus aminte de un prieten ce a patit aproape la fel in scara la bloc, cu o vecina "odihnita". de la un asa bilet, a ajuns "aia" sa-i urmareasca copii si nevasta, amenintari cu moartea etc. nu e de joaca cu un bolnav psihic, mai ales ca politia nu poate face mare lucru in acest caz, nu este reglementare legala sa-i internezi cu forta
Doamne fereste!

Offline LIVIU/RATB

• trabantul
  • Trabantist PROFI
  • popandau
« Răspuns #619 : Noiembrie 12, 2016, 10:06:00 pm »
..cica aia e una care e singura, ca i-a murit barbatul.. :glasses9:
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

• trabantul
  • Trabantist PROFI
  • popandau
« Răspuns #620 : Noiembrie 18, 2016, 07:25:53 pm »
 :happy5: am vazut intr-un film o replica  ..,, cum se numeste cand sunt pe fundul marii 300 de avocati?? -- un inceput bun!!''.. cred ca e din strazile din... ala cu tom hancs.. :laughing7:
E, pana acum nu aveam nicio parere despre asta.
Acum sustin cu tarie  bancu'.. :icon_salut:  Pana acum am luat teapa de la...3..4??? avocati?? am pierdut procese, timp, bani.. :BangHead: Luau banii, ziceau ,,da, castigam'' si.. o lae.
Adica la un caz (eram tanar, 21 de ani..) asa a zis, da' cand a fost la instanta, nu venea, ba avea vizita la un client in penitenciar, ba amana la prima ora, de imi luam liber ca fraieru' degeaba, ba mai stateam si pan'la 12 fara sa stiu ca a amanat.. :BangHead: La final- era clar- cerere introdusa tardiv, trebuia sa o fac la.. 18 ani.. :o L'am  platit pe el, plus chirie 2 (DOI!!!) ani la o garsoniera.. DEGEABA!
Asta a fost primul.. :BangHead:
Azi- la fel, altu' mi-a dat teapa (nu de bani)- ca asteptam de la el o hartie- raspuns la intampinare- si... nimica.. are.. treaba. :glasses9: Noroc c'aveam io salvate, cateva scrisorele si m'am.. inspirat, de m'au trecut toate transpiratiile, sa dau o forma, sa alerg la printat.. la posta, sa pun plicu'.. Abia ma intorsei, alergat ca un cal de curse. :protest:
Asa or fi toti?? ii strica meseria?? :o
popandau de trabante

Offline alex giani

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 3 650
« Răspuns #621 : Noiembrie 18, 2016, 07:44:16 pm »
Fi sigur, tata are un proces de 5 ani si nu se mai termina, sunt la al doilea avocat pt acelasi proces.Primul a fost un mare excroc facea ce vroia partea adversa, al doilea e o femeie, asta vad ca le da dureri de cap. Sper sa iasa bn, oricum mare lucru nu se va schimba in urma lui ca doar e al doilea pe aceasi cauza, primul a fost prin 96 insa sper doar sa am liniste. Belelele se trag de prin 66, combinatii proaste facute de bunicu si lasate asa.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline LIVIU/RATB

• trabantul
  • Trabantist PROFI
  • popandau
« Răspuns #622 : Noiembrie 18, 2016, 07:53:06 pm »
..bre giani, ia zii, da' poate sunt io doar paranoic, dupa cate vazui pan'acu'...
Venira azi unii, cica de la prot. copilului (am copil cu handicap- e surd adica) si ca.. sa ne dea de la UE, niste alimente.. Era  o lista, si surprinzator, vazui ca eram trecut si io.. Pai.. dice? intreb. A, pai sunteti parinte. Zicea ceva de legea 76/2002.. Am cerut legitimatie- a aratrat unu' din ei.
Io zic ca e manevra. Din 2 una sau aman2.. Adica- in loc de 2 cutii trebuia sa fie 3, si/sau e ceva legat cu listele de votare (ori ALTA jmecherie)..
DE CE sa fiu trecut si eu.. cu cnp si d'astea???? :o
..a?
popandau de trabante

Offline alex giani

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 3 650
« Răspuns #623 : Noiembrie 18, 2016, 08:21:28 pm »
Stiu eu, poate esti trecut ca asistent social, habar nu am.Acum si cu tine trebuiau sa fie 3, calul de dar nu se cauta la dinti.Cand am fost in somaj am primit si eu, faina, zahar etc, m -am dus sa le iau de gura lu ' mama mai mult, ma simteam aiurea.Daca erau piese de trabant deveneam cel mai mare porc ii goneam acasa pe toti aia care stateau la coada.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline LIVIU/RATB

• trabantul
  • Trabantist PROFI
  • popandau
« Răspuns #624 : Decembrie 31, 2016, 02:17:44 pm »
Am ramas tulburat azi, asa o fi si prin alte parti prin tara?? :o

Fusai la oshan ci fi-miu si gasii urme de la scarbe de oameni-
-  mancare desfacuta si muscata o data apoi lasata la raft.
Cutii cu jucarii- trenulete, masinute- DESFACUTE si lasate asa la raft de copii lasati nesupravegheati sau chiar in prezenta parintilor, cand i-am zis unuia ca de ce desface a zis ca ,,pai ce sa-i fac e copil''.   Pai...  Si CINE plateste marfa desfacuta?? ,,nu ma intereseaza'' cica. :glasses9:
Apoi am vazut cand una a dat jos de pe un raft un borcan cu maioneza, ala s'a spart, ea l'a dat ,,mai asa'' si da sa plece. I-am zis- paiu  cucoana, l'ai spart, ia-l si plateste-l! ea cica ,,pai cum sa-l iau daca e spart??'' _Pai nu l'ai spart TU?? cine-l plateste, altu'?? nu ti-e rusine? strici marfa, PLATESTI!!  ea- ,,ete na, ce-o sa faci, ma fotezi s-o platesc?''

Spumegam.. Gunoaie.. gunoaie.. :BangHead: :BangHead:

popandau de trabante

Offline draku

• Trabantist Senior
  • Mesaje postate: 626
« Răspuns #625 : Ianuarie 01, 2017, 10:43:47 pm »
bre, nu mai pune la suflet....
crezi ca daca spumegi si te superi tu (eu, co-forumistii etc) se schimba ceva?
poti sa schimbi "educatia" unora?
o sa faci un infarct odata si ai sa crapi....
si cu asta ai scapat de toate...
daca dreptatea ar fi o sarma, eu as indrepta-o.....dar uite ca nu e....

eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline soare doinel

• Trabantist
  • Mesaje postate: 371
« Răspuns #626 : Ianuarie 02, 2017, 05:03:04 am »
Da ,faina comparatia,dar la fel alti ar stramba-o la loc  ,ehei !Unii -s '' artisti '' in asa ceva,categoria mai sus amintita se incadreaza perfect.

Offline LIVIU/RATB

• trabantul
  • Trabantist PROFI
  • popandau
« Răspuns #627 : Ianuarie 08, 2017, 07:53:50 pm »
..nu lucrez io la paza unui magazin d'asta ca... :toothy4:  mergeam cu ei la casa sa plateasca distrugerea.. :protest:
Desi, cred ca hipermaketele asta le baga direct la pierderi, pare ca nu le pasa.. :glasses9:
Nu am vazut asa tampenii in magazinele din franta, mai nene! (saaau, nu ajunsesera p'acolo rrrromanii nostri..? :o)
popandau de trabante

Offline draku

• Trabantist Senior
  • Mesaje postate: 626
« Răspuns #628 : Ianuarie 09, 2017, 08:27:19 pm »
...
Desi, cred ca hipermaketele asta le baga direct la pierderi, pare ca nu le pasa.. :glasses9:
...

"pierderile" sunt, probabil, incluse in preturile produselor vandute
si ghici cine le plateste......?
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline LIVIU/RATB

• trabantul
  • Trabantist PROFI
  • popandau
« Răspuns #629 : Februarie 05, 2017, 01:21:40 pm »
...nu stiu daca am mai zis p'aci, dar... cat de batut in cap poate sa fie unu"/una ca sa arunce in tomberonul de gunoi de la ghena blocului, sticla de 5 litri goala si cu dopul pus? nu poate sa-l/o duca mintea ca asa OCUPA SPATIU in tomberon, care e pentru deseuri MENAJERE si nu pentru alte traznai?
In francia am vazut ca ii taxeaza masiv aia la gunoi, pentru deseuri neselectate, si in toberon arunca DOAR resturi menajere. Civilizati, nu retardati ca la noi. Sau.. doar nesimtiti la noi?
Ca sa nu mai zic- punandu-le IN tomberon, in mod SIGUR vor veni cei care traiesc din pet-uri si fac dezordine cautand, deci in mod cert ar fi mai bine sa existe un tomberon SEPARAT pt pet. Asta daca e un ,,efort'' sa mergi pana la blocul vecin sau la intersectie, unde sunt recipientele speciale pentru ele. :glasses9:
popandau de trabante