Autor Subiect: FILME care ne-au placut - RECOMANDARI  (Citit de 40791 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dragosdinulescu

• 0722696618
  • Trabantist Veteran
  • Mesaje postate: 845
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
FILME care ne-au placut - RECOMANDARI
« : Septembrie 13, 2011, 01:46:23 pm »
FILME care ne-au placut - RECOMANDARI

=========================
Edit by admin:

Titlu modificat din filme <<bune>>
edit by admin: Ti-a placut/atras/ai avut ceva de invatat dintr-un film ? Prezinta-l aici ! Rezuma-te la a prezenta filmul - cat mai COMPLET - TITLUL ORIGINAL , anul si eventual un trailer. Recomand site www.imdb.com pt identificare filme 
« Ultima Modificare: Septembrie 14, 2011, 11:44:17 pm de Gusteru »

Offline dragosdinulescu

• 0722696618
  • Trabantist Veteran
    • www.stomamed.ro
Răspuns: FILME BUNE!
« Răspuns #1 : Septembrie 13, 2011, 01:50:09 pm »
"Paul" 2011, in distributie nu sunt actori cunoscuti. Doar Sigourney Weaver, intr-o aparitie de 2 minute.
Comedie.
Nota 10 (pe bune, chiar e de 10!) :blob7:

Offline vladd96

• Trabantist Senior
  • Mesaje postate: 318
« Răspuns #2 : Septembrie 13, 2011, 05:08:48 pm »
Resident Evil: AfterLife [Actiune, Aventura, Thriller] un film interesant, mi`a placut
The Mask [comedie] amuzant, si de familie

Mobil:0745149268 - Vlad

Offline Amedeux

• Trabantist
  • Mesaje postate: 103
« Răspuns #3 : Septembrie 13, 2011, 08:39:02 pm »
bre dinulescule, defineste clar termenul "bune" in materie de filme, ca altfel incepem sa ne certam!
bune de relaxat neuronu', adica usurele, sau bune de pus neuronu' la treaba?
bune sa te distrezi sau bune sa bagi ceva la tartacuta?

e greu cu filmele astea bre, ca-s multe si de multe feluri. plus ca nu prea poci pentru ca sa te defechezi in gustu' omului...
ca nu-i frumos ce-ti place tie, e frumos ce-mi place mie!
 si "Paul" imi placu si mie, da' nu m-a dat pe spate.

Offline Gusteru

• TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 7 353
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
« Răspuns #4 : Septembrie 13, 2011, 08:46:03 pm »
am creeat un voting ... rezultatele nu se vad pana nu votezi.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline pater rafail

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 2 348
  • 0760 601 838
« Răspuns #5 : Septembrie 13, 2011, 09:06:09 pm »
   ce ai, frate, cu topicu'!? vrei sa-l sugrumi din fasa, ai? raule! :P

Offline dragosdinulescu

• 0722696618
  • Trabantist Veteran
    • www.stomamed.ro
« Răspuns #6 : Septembrie 13, 2011, 09:40:50 pm »
Din punctul meu de vedere , un film bun e acela care, dupa ce-l vezi, nu iti pare rau ca ai "pierdut" 1 ora jumate din viata. Mie imi plac comediile. Ca ma relaxeaza. De acum cred o sa pun si trailerul filmului, ca sa-l urmariti, si sa va faceti o idee. Desi,  mai nou e o adevarata arta in a face trailere, in asa fel incat sa "agati" fraieru sa stea in fata ecranului... Deci , un trailer nu e chiar obiectiv. Mai bine o sa pun o scurta descriere, personala a filmului. Mai bine.

Deci...la "Paul"

E vorba de 2 tipi, englezi, pasionati de SF, care ajung in America, sa participe la nu`s ce intalnire de SF-isti, si sa viziteze zona 51, ma rog...sa faca un fel de calatorie la care visau dintotdeauna. Ajung pe-acolo, si...surpriza! Absolut intamplator intalnesc un omulet "verde". Ce face acest omulet, cum se manifesta, ce fac tipii, si toate intamplarile rezultate din intalnire, fac din film un deliciu! L-am savurat, am ras, m-am amuzat. Nu a avut nici un moment in care sa am senzatia ca e tras de par. Evident, e un film de fictiune, de comedie, de relaxare.

Offline Amedeux

• Trabantist
« Răspuns #7 : Septembrie 13, 2011, 10:54:14 pm »
n-am nica cu el pater Rafaile, nu-l sugus bre, din contra! chiar ma intereseaza, vreau sa-l dezvolt, ca-s mare amator de film.
si poa' asa mai aflu si io de filme noi sau vechi, care merita vazute.
 si va dau si un exemplu, poa' aia mai tinerei nu-l vazura. http://www.youtube.com/watch?v=W6aBODCrloU
filmu' asta imi provoca al mai mare orgasm multilateral dezvoltat din viata mea.
incepind de la muzica, imagine, scenariu, actori si tot ce mai vreti voi...

Offline alex giani

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 3 651
« Răspuns #8 : Septembrie 13, 2011, 11:07:05 pm »
"Fast five" 2011 actiune. Cu toate ca si asta e cam fantazism,te tine incordat pana la final. Mai vizionez din cand in cand si cate un horror, dar au inceput sa ma dezguste,nu se mai pune accent pe ceea ce inseamna horror, ci pe mult sadism si asta imi intoarce stomacul pe dos de scarba.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Amedeux

• Trabantist
« Răspuns #9 : Septembrie 13, 2011, 11:22:48 pm »

Offline dragosdinulescu

• 0722696618
  • Trabantist Veteran
    • www.stomamed.ro
« Răspuns #10 : Septembrie 13, 2011, 11:24:27 pm »
Un alt film bun:
"The proposal" (Propunerea)  din 2009, cu  Sandra Bullock, Ryan Reynolds
Romantic, realist, cu faze haioase si de comedie. Peisaje de te lasa cu gura cascata (Alaska). In filmul asta vazi ca exista si alta lume pe care noi, europenii prea putin o cunoastem!

Film de nota 10. Era sa zic 9,50 gandindu-ma ca e romantic si multi dintre voi ati putea sa spuneti: "dulcegarii", dar gandindu-ma ca l-am vazut de 3 ori si mi-a placut de fiecare data... Ii dau 10. (de fapt, eu cred ca n-o sa recomand decat filme de nota 10 sau aproape 10...)

N-o sa va spun actiunea, e foarte haioasa, va las pe voi sa savurati acest film! Enjoy!

Offline dragosdinulescu

• 0722696618
  • Trabantist Veteran
    • www.stomamed.ro
« Răspuns #11 : Septembrie 13, 2011, 11:40:54 pm »
Cu parere de rau, vad ca Gusteru mi-a sters deja topicul cu filme proaste.  >:(
Draga Gustere, iti inteleg argumentarea, dar hai sa-ti zic si eu...

Consider ca e bine sa stim care film e prost, mai mult poate decat un film bun. Un film prost, te face sa-ti pierzi timpul. Timp care e important. De aceea am initiat topicul.

Pe de alta parte, un film bun, care iti mai este si recomandat (iar eu ma consider un om cu oarece educatie a frumosului, deci cred ca ati putea avea putina incredere in gusturile mele) te face sa-ti doresti sa-l vezi! Si daca dupa ce-l vezi ramai cu un zambet pe buze, apai atunci te simti bine si stii ca n-ai pierdut timpul.

De-aia am initiat topicurile astea.

De acord, se incarca forumul, de acord nu e pe specific Trabant, dar uite ca la nici 6 ore de la initiere, deja lumea s-a inscris la cuvant! Si asta e un lucru bun! Hai, te rog, repune in drepturi si topicul cu filme proaste, pune si acolo un chestionar de vot, si daca dupa 48 de ore (sa zicem) se va dovedi ca e sub 50%, atunci inseamna ca userii chiar n-au chef de un asemenea topic. Dar eu cred, sincer, ca va primi si acel topic voturi "pentru"! ;)

Multumesc
============
edit by admin: NU ! ala e un topic FARA ROST . NU moderez/ram cretinatati !!!  E N D
« Ultima Modificare: Septembrie 14, 2011, 11:49:47 pm de Gusteru »

Offline Gusteru

• TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 7 353
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
« Răspuns #12 : Septembrie 13, 2011, 11:43:28 pm »
« Ultima Modificare: Septembrie 13, 2011, 11:50:04 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline pater rafail

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 2 348
  • 0760 601 838
« Răspuns #13 : Septembrie 13, 2011, 11:49:51 pm »
  atata zic: "eternal sunshine of the spotless mind"! de la o vreme am dat-o pe romantice si comedii romantice! si pentru un ins ca mine, care si "traieste" filmul laolalta cu actorii, asta mai-mai sa-mi rupa borjogii de plans!!!  ;D
   @amedeux, la gusteru ma rugam eu sa nu ne taie macaroana cu filmele; eu am bagat de seama deindata ca si tie iti place topicul, mai ales ca ai gasit cu cale sa scrii intai aci dupa ceva vreme de pauza..
  p.s. - ce parere buna ai despre sine, dragose... tz-tz-tz! (ca nu mergea ttt, doar, nu?!) stii, desigur, de ce a coborat din rai arhanghelul Lucifer, nu?!  =))
  p.p.s. - similar cu filmul asta, gustere, am vazut eu "The Exam"; dragutel, da si tot in genul asta, cum scrie in descriere, dar alte replici.  :P au ramas astia de la hollywood fara scenarii, frate; toot repeta cam aceleasi tipare   :-\

Offline dragosdinulescu

• 0722696618
  • Trabantist Veteran
    • www.stomamed.ro
« Răspuns #14 : Septembrie 13, 2011, 11:49:57 pm »
Inca un film bun:
"Amelie" din 2001, frantuzesc, cu  Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz si Rufus

Un film de fictiune, cu faze haioase, care exploreaza destul de interesant firea umana.
Amelie, o tanara cam habarnista in ale vietii, are propriul ei sistem de  justitie si decide sa faca dreptate celor nedreptatiti, si sa ajute lumea din jurul ei sa descopere dragostea.

Un film de nota 8,50 (ziceam ca dau numai filme de 10!  :toothy1:)

In final, cine are ochi de vazut si minte de bagat la cap, poate trage niste invataminte din filmul asta!