Autor Subiect: forum ? nu prea . facebook in rest .  (Citit de 1015 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline draku

• Trabantist Senior
  • Mesaje postate: 660
Re: forum ? nu prea . facebook in rest .
« Răspuns #15 : Iunie 27, 2020, 10:46:45 am »
Macar s-a mai scris ceva pe aici, ca altfel...
:)
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline victor

• Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 8 491
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
« Răspuns #16 : Iunie 27, 2020, 02:31:51 pm »
păi de ce vă mirați ?

eu m-am anulat de pe grupurile de feisbuc de trabant, pentru că în afară de puținii care oricum sunt activi pe forum, erau populate până la refuz de țărani și semianalfabeți, pe care oricum am da-o nu i-ar duce capul să utilizeze un forum, și voi în loc să vedeți interesul și să educați oamenii și să populați forumul, le suflați în cur și îi susțineți, „că e și ei oameni”.

Ce dacă se pune întrebarea asta cel puțin o dată pe săptămână și omu din 15 cuvinte a ratat 3 și 10 le-a scris greșit ? hai să-i răspundem și lui
Ce dacă găsești volume scrise pe forum pe subiectul x? a intrat un copil de 16 ani dintr-un sat, care are un trabant luat pe 200 de lei și are impresia că îl repară el ? hai să-i răspundem toți și să îl lăudăm că vai ce pasionat la 16 ani se apucă de trabant.
Avem un țăran analfabet cu un trabant care zici că a trecut printr-o tarabă de târg și au rămas diverse chestii lipite ? felicitări pentru mașinuță ! în loc de bre...apreciem efortu...da' hai să vezi calea cea dreaptă că ți-ai cam bătut joc de 50 de ani de istorie.

deci, practic, vina pentru traficul scăzut de pe forum, tot dumneavoastră vă aparține.

acum nici măcar mașinile nu mai sunt ieftine. de ce acceptați oameni ieftini și un mediu ieftin ? poate ar trebui ca domnișoara Victor să lase ideile proaste și să mai crească puțin nivelul și pretențiile.

ca de obicei, acelasi limbaj misoginism. Dar ai dreptate, ar trebui sa iau niste masuri (chiar acum am sa iau) cu astia cu limbajul de taranoi obosit si plini de ei.
Multam de sfat!

Offline draku

• Trabantist Senior
  • Mesaje postate: 660
« Răspuns #17 : Iunie 27, 2020, 05:08:49 pm »
eu nu am cont de fb si nu stiu cum si ce se intampla pe acolo
dar....
lasand la o parte aprecierile personale la adresa lui @victor

cred ca @bong are dreptate si tot ceea ce spune este adevarat (in general vorbind pentru ca, nu-i asa?, nu urmaresc fb..)

nu numai in domeniul trabantistic, ci in general, ar trebui ridicata stacheta
altfel riscam sa ne tavalim mult timp in mocirla mediocritatii in care am ajuns cu totii
poporul nostru are o vorba: cand te bagi in troaca, te mananca porcii.....
de cativa ani incoace sunt ingrozit, pur si simplu, de superficialitatea, de lipsa de cunostinte, de pretentiile si de fuga de munca a unora
mai ales cei din generatiile tinere, la serviciu sau in alte locuri unde interactionez cu ei
s-au schimbat vremurile si asta este noua normalitate?
am imbatranit eu prea mult si nu ma mai adaptez?

deci, nu lasati sa se intample asta si aici pe forum!

PS
@bong: felicitari pentru mesajul coerent si extrem de corect gramatical   :thumbsup:

PS1
sa nu "aud" pe careva ca scrie ceva de intrusi, vizitatori, fosti, etc, ca   :violent5:
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline vidicanpetru

• Trabantist
  • Mesaje postate: 228
« Răspuns #18 : Iunie 28, 2020, 11:33:21 pm »
păi de ce vă mirați ?
 a intrat un copil de 16 ani dintr-un sat, care are un trabant luat pe 200 de lei și are impresia că îl repară el ? hai să-i răspundem toți și să îl lăudăm că vai ce pasionat la 16 ani se apucă de trabant.

« Ultima Modificare: Iunie 28, 2020, 11:40:09 pm de vidicanpetru »

Offline vidicanpetru

• Trabantist
  • Mesaje postate: 228
« Răspuns #19 : Iunie 28, 2020, 11:42:05 pm »
Îmi voi exprima și eu o părere chiar dacă, poate, unii nu vor fi de-acord cu mine: da, cred că trebuie să-l lăudăm și să-l ajutăm. Am avut primul Trabant la 26 de ani și l-am demontat șurub cu șurub deși nu aveam nicio idee despre ce înseamnă Trabant. Nu mai vorbesc de tinichigerie , vopsitorie etc. Am făcut și greșeli(pe care nu le făceam dacă exista pe atunci un forum) dar din greșeli am învățat. În final mi-a ieșit o mașinuță frumușică cu care am circulat un an, după care am vândut-o cu 825 de mărci, iar cu 900 de mărci mi-am luat alta cu 12000 km la bord.