Autor Subiect: Caut un pahar de sedimente din metal  (Citit de 173 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Surcel Traian

• Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 75
Caut un pahar de sedimente din metal
« : Iulie 20, 2019, 07:31:34 pm »
Cum sugereaza si titlul,sunt in cautarea unui pahar de sedimente,acela care vine pe robinet,din metal.Acum o saptamana am umblat,dupa un an,la paharul de sedimente actual (unguresc),care supura,l-am desfacut incet,curatat si insurubat la loc cu grija.Iar astazi am plecat la drum... si noroc ca am uitat capota deschisa,benzina curgea suvoi pe jos...ne-am intors repede acasa.Am aflat,in timp,ca exista si pahare facute din metal.Asa ca am decis sa intreb aici de unul.

Deci,in concluzie,eu caut: 1 pahar de sedimente din metal (alama sau aluminiu din cate stiu),nu stiu exact ce model de robinet am,pot sa spun doar ca trabu' e din '87

Eu intru de cateva ori pe zi sa citesc pe forum,dar mai pot fi contactat la telefon: 0746 868 910

Offline victor

• Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 8 434
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Caut un pahar de sedimente din metal
« Răspuns #1 : Iulie 20, 2019, 08:10:50 pm »
original nu exista, insa cum romanul este inventiv, si-a facut la un prieten la strung. Am gasit si eu unul la un mosnegut, din bronz este al meu. Cel mai bine (si sigur) cauta bara de bronz (maine e talcioc) si mergi la un strungar.

Offline Surcel Traian

• Trabantist Junior
  • **
« Răspuns #2 : Iulie 20, 2019, 08:49:42 pm »
Original stiu ca nu exista,mai incerc pe la cateva persoane si mai astept pentru un raspuns aici si daca nu gasesc asa am sa fac.Multumesc de idee.

Offline pater rafail

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 2 347
  • 0760 601 838
« Răspuns #3 : Iulie 20, 2019, 09:45:06 pm »
Eun.am avut nevoie de altceva decat plastic, original. Strange.l corect si te tine fara probléme!

Offline Surcel Traian

• Trabantist Junior
  • **
« Răspuns #4 : Iulie 22, 2019, 07:19:42 pm »
Am facut rost de un pahar,multumesc pentru raspunsuri.Topicul se poate inchide.