Autor Subiect: MULTUMESC JET  (Citit de 177 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bujie

• Trabantist
  • Mesaje postate: 197
MULTUMESC JET
« : August 25, 2020, 09:22:33 pm »
Astazi, fiind o zi frumoasa, am decis sa mai scot la plimbare Trabantul Universal. Am ales Giurgiu ca destinatie si toate au fost OK la ducere. Pe drumul de intoarcere am auzit la denivelari ceva zgomote pe spate dar am banuit prinderea amortizorului. Drept este ca nu am oprit sa verific.
Ca sa nu mai lungesc vorba, pe la aprox. 35 km de Bucuresti, la o viteza de 70 - 75 km / h, brusc masina a devenit necontrolabila si ma arunca din stanga in dreapta. Volanul vibra foarte tare. Cu greu (si cu noroc din plin) am reusit sa franez. Rezultatul : Cazuse surubul de prindere a basculei spate - dreapta, cel dinspre centrul caroseriei.
Am avut noroc din o gramada de directii. Pe langa faptul ca am reusit sa opresc in siguranta, am gasit surubul - cu filetul intact - la vreo 60 de metrii, pe carosabil si cand ma intorceam spre masina, a oprit pentru a ajuta unul din colegii nostrii, cunoscut de toti forumistii , respectiv JET.
Nu numai ca a oprit sa ajute, dar a pozitionat si masina lui in spatele meu - pentru a nu fii loviti in trafic in timpul reparatiei.
Apoi a reusit - cu chinuiala - sa repuna surubul cazut. Astfel o zi inceputa minunat, a continuat in acelasi fel.

MULTUMESC JET, atat pentru spiritul de colegialitate, pentru grija de a ma proteja cat si pentru rezolvarea situatiei tehnice .

MULTUMESC si TOT RESPECTUL

Offline victor

• Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 8 513
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: MULTUMESC JET
« Răspuns #1 : August 26, 2020, 07:22:14 pm »
Asta e spiritul trabantesc.  Felicitări!

Offline JetSS

• Trabantist
  • Mesaje postate: 419
  • B-885-DDR
Re: MULTUMESC JET
« Răspuns #2 : August 26, 2020, 07:40:33 pm »
Oricând cu mare drag  :wave: