Autor Subiect: Panou cu butoane pentru bord  (Citit de 3877 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Animal_2000

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 113
  • I was dreaming of the past...
    • Alexandru Hategan's Blog
Panou cu butoane pentru bord
« : Februarie 24, 2010, 09:57:32 am »
Pentru ca am vazut ca mai sunt si altii care cauta asa ceva, eu fiind unul dintre ei, m-am hotarat sa deschid un topic pe aceasta tema, pentru a evita offtopicurile prin alte parti.

Asadar, caut PANOU CU BUTOANE pentru bord, ceva asemanator cu ce are Gusteru la el in masina, daca stiti unde se poate gasi asa ceva, lasa-ti aici un mesaj. Sau daca aveti idei, sau sugestii despre cum s-ar putea face, sau cum ati facut voi acest lucru, scrieti aici.

Ideea e ca vreau sa fac ceva frumos aliniat si frumos aranjat, plus sa se incadreze cumva in bord, si sa nu arate nici prea "tuning" si nici "o bucata de aici, una de acolo - uite ca am reusit sa fac o VARZA".

Daca ar fi dupa capul meu, poate as pune asa ceva (bine inteles toate butoanele de acelasi fel, sau na` depinde care ce functie are, dar nu stiu daca se potrivesc aceste butoane cu masina si cu bordul ei, asa ca astept solutiile si parerile voastre...


Free Image Hosting by ImageBam.com

Stie cineva unde putem gasi asa ceva ? Se gasesc la magazinele de electrice oare ? Pozele care le-am gasit eu sunt de la un magazin din strainatate (si nu am de gand sa comand de acolo).

Daca stie cineva unde as putea gasi ceva asemanator cu ce am pus mai sus, si de asemenea cu ceva asemantor cu ce are Gusteru in bord, lasati un mesaj aici.

Atasez si poza cu bordul lui Gusteru` cu butoanele despre care vorbeam:


Free Image Hosting by ImageBam.com
« Ultima Modificare: Februarie 24, 2010, 10:00:23 am de Animal_2000 »
e-mail: hategan2005@gmail.com
tel: 0766-356.258

Offline Cristy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 380
    • Site Personal
Răspuns: Panou cu butoane pentru bord
« Răspuns #1 : Februarie 24, 2010, 10:10:44 am »
  ;D ai vazut postul meu  :P

 Primele butoane se gasesc la magazinele cu pese electronice si sunt cam 10-20 Ron si se mai pot gasi la firmele de tuning unde preturile sunt foarte exagerate.
 Eu o sa mai caut si daca aflu sau gasesc ceva, te anunt.

Offline Angel 5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 527
  • IFA-VW Powered Trabant
    • Trabant 1.1 Blog
Răspuns: Panou cu butoane pentru bord
« Răspuns #2 : Februarie 24, 2010, 11:41:57 am »
O intrebare legata oarecum de astfel de butoate. Exsita sigurante auto sub forma asta? Sau sigurante automate cum sunt cele de apartament. Ar fi mai simplu, sare siguranta, vedem de ce, apasam pe butonul ei si e iar circuitul functional. Decat sa o scot pe aia, pui alta, spatiu e micut. :)

Offline Cristy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 380
    • Site Personal
Răspuns: Panou cu butoane pentru bord
« Răspuns #3 : Februarie 24, 2010, 12:00:02 pm »

Offline brainewasht

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 225
    • Trabantul meu
Răspuns: Panou cu butoane pentru bord
« Răspuns #4 : Februarie 24, 2010, 01:07:14 pm »
Vara trecuta mo rugat un prieten sa ii instalez niste neoane pe um eclips. Am pus butoane exact ca si alea in ultima poza. Le am cumparat din piata. Pretul a fost intre 3-5 lei, nu mai stiu exact. Dar oricum a fost ieftin.
TALKING TRABI - CJ 08 KEZ - 0724699080

Offline Animal_2000

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 113
  • I was dreaming of the past...
    • Alexandru Hategan's Blog
Răspuns: Panou cu butoane pentru bord
« Răspuns #5 : Februarie 24, 2010, 02:12:32 pm »
Am fost la magazin, pretul unui buton de forma asta: aproximativ, e 2 lei daca e mai mare si are 3 pozitii (sus-mijloc-jos), si 1 leu daca e mai micut doar cu 2 pozitii (sus-jos).



As pune asa ceva in bord, dar inca ma gandesc, omul de la magazin zicea ceva de un releu, ca altfel nu functioneaza (adica nu rezista ca e prea mare "curentu" la auto, si ele nu sunt pt auto) citez: "cu un releu se poate monta si astfel de intrerupator".

Daca mai aveti alte modele de intrerupatoare, sau poze cu borduri si cu alte butoane frumoase, postati aici. Rog pe cei care vor sa discute despre sigurante sau altceva legat de tuning sa faca topic separat. Multumesc pentru intelegere.
e-mail: hategan2005@gmail.com
tel: 0766-356.258

Offline Kyd

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 364
  • Burn Your Rubber Not You Soul
Răspuns: Panou cu butoane pentru bord
« Răspuns #6 : Februarie 24, 2010, 04:01:43 pm »
 Animal!!!Ia te rog si pentru mine butonu ala din poza te rog mult de tot si cand vii la Deva iti dau banii pe el,defapt ia 2 ca imi trebuie unu si la Termocupla de la Suzuki.
 Respect!!!
Burn Your Rubber Not You Soul
..................................................
0726326598.................................................. [url=ht

Offline albert_md2004

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Răspuns: Panou cu butoane pentru bord
« Răspuns #7 : Ianuarie 05, 2011, 02:41:16 pm »
pai nu-i mai simplu sa intrebam, in cor, asa: conu' gusteru, de unde ai panoul cu butoane?
Dr.A.M.D-XRayDoctor

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Panou cu butoane pentru bord
« Răspuns #8 : Ianuarie 05, 2011, 03:06:38 pm »
pai nu-i mai simplu sa intrebam, in cor, asa: conu' gusteru, de unde ai panoul cu butoane?

Arunca un ochi pe aici : http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1086.0.html