Autor Subiect: urgent pui de catel nou fatat  (Citit de 2907 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
urgent pui de catel nou fatat
« : Februarie 18, 2017, 09:24:34 pm »
Cum mi se intampla de la o vreme, detei peste un necaz.

Cand nu era nimeni acasa a fatat catelusa de la tara si... baiatul vecinilor- un cretinoid retardat, cu cazier pentru jaf, a luat TOTI catelusii proaspat fatati si.. i-a aruncat in fundul curtii, unde au fost consumati de javrele maidaze ca p'o gustarica. :pain10:

Catelusa e plina de lapte si imi trebuie URGENT un catelus nou-nascut sau ceva de genul, pentru golit tatele de lapte ca sa nu ne moara fetita de la mastita.
Pana atunci am adus-o aici la bloc, i-am luat niste medicamente-unguente- care sa-i calmeze durerea si febra.
Ne rugam fierbinte pentru izbavirea din viata aceasta a cretinoidului respectiv, despre care vecinii ne-au spus ca e 98% responsabil si de incendierea casei urmata de injunghierea in gat a catelului precedent in 2015.
Chestia cu casa aia e damblaua nevestii, care cica nu renunta nici moarta (e o idee si asta.. :happy5:) la casa, asa ca sunt pus in cele mai ciudate situatii din cauza gunoaielor care vietuiesc in zona aia. Pentru noi (eu si baiatul) e un chin si un efort, fiind nascuti-crescuti blocatari.
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: urgent pui de catel nou fatat
« Răspuns #1 : Februarie 19, 2017, 09:11:04 pm »
 :BangHead: am incercat sa pun anunt pt catel pe olx- dar mi-au refuzat ca... reprezinta o cerere.. Am pus  ,,cumpar'' si e refuzat.
Am gasit ceva, un anunt pus...Din pacate am sunat prea tarziu- fusese unul- chiar ce ne trebuia, dar il daduse.. :glasses9:
poate gaseste cineva de p'aci...
popandau de trabante

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: urgent pui de catel nou fatat
« Răspuns #2 : Februarie 20, 2017, 09:24:51 am »
bre, n-ai ce face, tre' s-o mulgi....   ;D
cu ocazia aste te califici si in meseria de mulgator, cine stie cand ai nevoie....



nu poti sa lasi cateaua sa se imbolnaveasca.....






PS
vorbeste cu un veterinar ca sigur exista o substanta ceva pentru oprit lactatia...


eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: urgent pui de catel nou fatat
« Răspuns #3 : Februarie 20, 2017, 09:52:36 am »
Am fost ieri, ne-a dat ceva pt ea, dar.. tot mai bun e un catel..
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: urgent pui de catel nou fatat
« Răspuns #4 : Februarie 21, 2017, 11:02:38 pm »
Am reusit sa gasesc la cineva o fetita, negresa cu labute albe. Cam prea mare pentru supt, deja mananca ,,tare''.. si are coltisori- deci nu o mai lasa sa suga, o...,,composteaza''  :toothy4: .. In schimb, doamna s'a mai inviorat, nu mai sta asaaaa... bleaga. O linge, o miroase, aia mica se urca pe ea.. Dar nu stiu cum o sa facem cu laptele- face sau nu.. mastita daca nu e supta?

Deci, in continuare caut pui foarte mic-sugar.


popandau de trabante

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: urgent pui de catel nou fatat
« Răspuns #5 : Februarie 22, 2017, 04:50:15 pm »
Cel mai bine cand se linisteste dupa alaptare, o duci la un medic pentru sterilizare. Este cel mai sanatos pentru animalut, si este foarte frumoasa. Sa iti traiasca si sa ai grija de ea.

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: urgent pui de catel nou fatat
« Răspuns #6 : Februarie 23, 2017, 09:00:35 am »
..da, am vrut dupa ultima intarcare, stabilisem cu nefasta ca sa isi ia 4 zile liber  si sa stea cu dansa dupa operatie, s-o tina in hol la intrare, nu afara, ca venea toamna.. dar.. s'a rasucit, ca.. nu mai poate sa stea, ca.. bla-bla si na, patziram iar beleaua. :BangHead:
On topic- se pare ca pana la urma a primit-o pe negresa mica la supt. Zmocu' negru are labute albe si o pata alba pe piept, e o papusica, e primita de la cineva din Tunari. A stat fara mancare de marti pana miercuri seara, da' miercuri seara a navalit pe laptarie.. moaaama, si ce presiune avea... :toothy4: Acum stau aman2 ghem, una in bratele celeilalte... :icon_thumleft: -imaginea mamei perfecte, cu puiu' ei..
Nu o sa le mai putem tine pe balcon, vine caldura, ele sunt de curte.. nu stiu ce-o sa mai fie p'acolo.. e ca un ghimpe in c..r, nu in coasta  :toothy1: casa aia.. stress- ca vin banditii sa fure, griji, impozit, investitie s'o aducem la stadiul de ,,locuibil'' dupa incendiul provocat de banditi. :pain10:
popandau de trabante

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: urgent pui de catel nou fatat
« Răspuns #7 : Februarie 25, 2017, 12:42:43 pm »
Te inteleg perfect, si este foarte greu cand nu poti lasa un om de incredere sa iti dea de mancare la un catel, sa se uite peste gard daca totul este inregula...toata scursura societatii se uita sa te fure...cel mai bine este sa sterilizezi catelusa, este mai bine si pentru sanatatea ei. Acu ca vine primavara o poti lasa si afara dupa operatie. Eu la Domnesti Jud. Curtea de Arges nu am probleme cu oamenii fara creier...

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: urgent pui de catel nou fatat
« Răspuns #8 : Martie 14, 2017, 08:59:14 pm »
..la domnesti- unde zici- am fost anu' trecut, la etapa.. N'am vazut mult din localitate, dar erau incantati- aplaudau- de ,,prestatia'' trabantului. :happy5:

Cred ca numai la mine acolo am avut ,,norocul'' cu gunoaie d'alea... :BangHead: Cand treceau satenii spre stana din apropiere, isi faceau cruce- cica n'a mai fost asa ceva in satul ala pana acum.. ,,Decat'' cateva crime cu violenta.. batrani ucisi cu cruzime, in chinuri, altu' gasit cu cosoru' infipt in schinare, in caruta lui, pe camp.. :o E, dinastea.. :toothy6:
On topic- am dus animalele acolo, s'au acomodat.. sa vedem ce-om mai gasi cand om ajunge din nou.
popandau de trabante