Colt legislativ > Altele

Asigurare Trabant

<< < (2/3) > >>

JetSS:
Ai dat bine Sebi , eu la 1.9 diesel , 790 ron / 6 luni . Prima B3.
Nu stiu ce sa mai zic , am inteles ca depinde foarte mult si de oras , si de varsta . Exemplu clar e socru meu , aceeasi masina , acelasi motor / an , doar ca e din Mangalia , 450 ron/ an , iar eu in bucuresti 450 / 6 luni. Pana la urma le mut toate pe constanta , ca nu ma deranjeaza sa am CT la numar.

sebastian81:
 Primul an am dat 830 lei/an, clasa B0, iar apoi mi-au cerut 860 tot pe un an, chiar daca crescuse clasa la B2. La sfatul broker-ului am "migrat" clasa de bonus de la fosta masina care avea B6 la momentul vanzarii direct in B6 la actuala masina cu tarif 550 lei.
 Daca le muti pe Ct, o sa incepi cu B0 la toate si vei plati mai mult decat dai pe ele in Bucuresti. Intereseaza-te inainte sa vezi ca asa este.

JetSS:
Sebi , am sa ma interesez si de treba asta. Oricum , cum am scris si in topicul pentru mini intalniri in bucuresti , mi-am inmatriculat trabi., deci am platit si asigurarea , 310 ron / 6 luni. Am cu ce sa merg de miercuri :). Doar vremea speram sa se indrepte , ca m-am saturat de fleoscaiala asta peste tot. Plus ca a ramas mizerie , iar nimeni nu face nimic.

ionescu marius:
Trabant 70 ani propietarul asigurare din 27.02.2017 /184 lei 6 luni  b8 maxim

marcel:
Exact ce spuneam.In octombrie 52 ani cu bonus 14 maxim am platit 150 pe 6 luni.Azi o sa intreb brockerul cat ar trebui sa platesc acum si va comunic.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă