Autor Subiect: Andrei Bazaiac - Pitesti - jud AG  (Citit de 1550 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrei26HP

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 15
Andrei Bazaiac - Pitesti - jud AG
« : Iulie 16, 2009, 12:20:03 pm »
Salutare!

Ma numesc Andrei si sunt trabantist! (parca as fi la Alcoolici Anonimi...  :P)
Povestea incepe in 95' pe cand aveam 7 ani, cand tata a cumparat trabantul pe care il mai am si in prezent. Un 601S fabricatie 05-90, cu 20k km si intr-o foarte buna stare de functionare. In prezent masina a ajuns la numai 60k km parcul auto crescand si fiind folosita mai mult ca masina de plimbari retro de weekend.

Am ramas foarte placut impresionat de comunitatea trabantistilor in urma cu 2 ani, cand am participat la intrunirea trabantistilor de la Covasna, Valea Zanelor. A fost un week-end de neuitat, care a fost suficient sa-l convinga pe prietenul meu (copilot) sa-si cumpere propriul trabant.

Sa zic cate ceva si despre mine, totusi, e pagina de prezentare membrii....
Andrei Bazaiac, pitestean, in prezent locuiesc si muncesc in Bucuresti. Student in anul 3 la ASE, Economie. Totodata sunt si motociclist, gasind multe asemanari intre cele 2 comunitati. Un prieten spunea odata ca cea mai buna motocicleta e cea mai prosta masina... referindu-se la trabant. E mult adevar in fraza asta, cunoscand multe persoane care pe vremea lu' Ceasca au renantat la un Simson, mz-u, Ij, mobra etc pentru un trabant. :p

Cam atat despre mine, sunt bucuros ca exista acest site si multumesc pe aceata ocazie celor care l-au creat si astept cu nerabdare sa ne cunoasteam mai bine, aici si la diveste intalniri/intruniri.

S-auzim de bine!
« Ultima Modificare: Iunie 07, 2010, 09:54:38 pm de Gusteru »

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #1 : Iulie 16, 2009, 01:00:20 pm »
saluta andrei, sunt victor (alcoolici anonimi :))) )
iti urez bine ai venit in randurile noastre, sunt sigur ca te vei simti bine alaturi de noi, aici dar si la intalnirile care se vor desfasura sub numele acestui club...ca tot veni vorba, arunca un ochi la topicul cu intalniri, cine stie...

p.s. nu ezita sa intrebi daca ai nevoie de ajutor...orice orice ;))


Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #2 : Iulie 16, 2009, 01:14:14 pm »
!!! BINE AI VENIT !!! Iti uram sedere luuunga in Trabant si sa il folosesti cat mai mult timp cu dragoste si placere. Nu baga in seama rautatile ce se spun despre Traby.
Intalniri se fac destul de des,bineinteles cele mai multe in periaoda primavara-vara. Consulta site-ul,vei afla toate detaliile.
La partea tehnica,in curand va fi gata si main page-ul (lucram ... lucram ... lucram ) si acolo o sa ai muuuulte info. pana atunci : FUM IN PUPA
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Andrei26HP

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #3 : Iulie 16, 2009, 02:33:10 pm »
Va multumesc mult pentru "welcoming", felicitari pt promptitudine!

Cat despre intalniri/planificari/excursii, credeti-ma ca de luni bune studiez (din umbra, de la munca) tot ce misca. Pana acum am fost sub acoperire, dar de acum gata, m-am hotarat sa ma prezint :P.

Asadar nu se pune problema sa rataz intrunirea de vara de la Rasnov. Vom fi 2 masini din Pitesti, a mea (AG-02-XSI) si a unui prieten tot argesean (B-??-KXJ). De luni de zile tot punem la cale iesirea asta si in perioada asta suntem in pregatiri de ultima ora si foarte nerabdatori...

Eram gata-gata sa plec si la Zwickau, noroc ca cu o saptamana inainte l-am sunat pe Arpi sa-mi dea detalii si mi-a dat tragica veste ca  nu se mai tine (Eu citeam de pe site-ul cu "i" si ultimul post era de prin februarie si ziceau ca se tine. Nemtii au dat anunt ca se amana abia in martie....) Mi-a parut super rau, vroiam sa merg cu mai multi prieteni sa vedem tot ve misca in materie de trabi-uri... Asta e n-a fost sa fie, mi-a parut super rau, imi luasem si concediu... :P

La Balaton iarasi ma bate gadul sa vin, si poate ca o sa trec doar ca nu cu trabi... Am in plan sa fac un Euro Trip in perioada aia si poate trec si Balatonul ca un punct de trecere... Ramane de vazut, discutam in Rasnov, sa vad si cum se comporta masinuta.

Victor, am o intrebare (mi-ai zis sa nu ezit "orice,orice" :P) In legatura cu Rasnovul, eu unul sunt tare curios cine vine, cam cate persoane o sa fie si ma gandeam ca poate deschizi un topic in sectiunea corespunzatoare. Banuiesc ca tu si Gusterul serviti, plus cei din Brasov, gasca lui Arpi. Poate deschizi un topic de prezenta, asta daca nu cumva exista deja.... Merci

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #4 : Iulie 16, 2009, 03:59:39 pm »
... ESTE topic pt intalniri. FIECARE e facuta SEPARAT. Nu se fac 3 topicuri pe aceeasi tema. ;-) Ca prezenta cred ca o sa fim in jur de 40 Trabanturi. POATE chiar mai multe. La Odorhei au fost 62. Dar ... deviam de la subiect si intram in OFF TOPIC (asa-i domnu' global moderator ?  :-)   )
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline stana_valentin

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #5 : Iulie 16, 2009, 08:38:57 pm »
Salut andrei (tzantzareee) sunt stana (adik copilotul tau, prietenul tau care si-a luat propriul traby)...astept sa cunosc cati mai multi trabantisti....

Offline Andrei26HP

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #6 : Iulie 16, 2009, 08:56:27 pm »
Bine ai venit Stanele!!! :p

Acum pune mana si fa-ti propria prezentare si nu mai posta aiurea pe topicul meu, da?

Dupa cum v-ati dat seama tocmai si-a facut cont si bunul meu prieten Stana Valentin, Trabantist cu acte in regula, eu l-am invatat sa joace biliard, eu i-am insuflat dragostea pentru trabant... :))

Bine ai venit, sa nu ma faci de ras! :P

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #7 : Iulie 16, 2009, 11:16:59 pm »
cred ca topicul asta de prezentare e cel mai penal dintre toate :)))
imi place..sa raspund pe rand...nu vin..la intalneala...teoretic nu am cum..practic oi vedea atunci..de aia nu promit nimic, dar ma revansez
asa..
a doua chestie ti-a raspuns gusteru' e facut topic separat..asa...
forumul vechi, nu am nimic cu baietii de acolo si (sper) nici ei cu mine...de aia..cand citesti ceva, uitate si la data sa vezi cand a fosta actualizat...aici tin evidenta stricta a ceea ce e in grafic si a ceea ce e depasit exprirat etc...
p.s. Gusteru' mai fa off-topic ca zbori de pe forum =)) (ar fi prea penal sa pot da afara adminul)

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #8 : Iulie 22, 2009, 07:43:36 pm »
Buna ziua/seara/dimineata/la pranz Andrei, sunt "Dinulescu`" (de la oPsedatii anonimi de Trabant) :P
(Trebuia sa pun si emoticonu` cu limba in paranteza?)


Bine ai venit!

Si pentru ca suntem cu totii cu capu`, iar forumu ye penal, propun sa-l zburam pe Gusteru` de pe forum si sa-i dam ban timp de 3-4 zile! Sa se invete minte! Ce, ma ameninta yel pa mine cu sabia cu luneta? Si cu bata cu catare?

Care yeste...

Eeeeee... ::)

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Andrei Bazaiac
« Răspuns #9 : Iulie 23, 2009, 03:25:05 pm »
da frate !! legea e lege pt toti ...
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan