Autor Subiect: floris - constanta  (Citit de 1361 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline floris

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • keep the faith
floris - constanta
« : Iulie 29, 2009, 01:20:21 pm »
hai norok....ma numesc floris  si sunt din constanza,,,,,si cu mare bucurie va spun ca sunt ca si voi posesor al marcii trabant ....acum am sa va strezez cu niste milioane de intrebari (ca vaz ca voi stiti cam mai totul despre traby,,,si eu nu prea ),despre ce si cum sa procedez la transformarea unui trabant vechi si putin ingrijit,de la un moshuletz,,,intr'un trabant demn de pomenirea lui intr'un forum ca asta  ;D
« Ultima Modificare: Aprilie 16, 2010, 10:56:41 pm de Gusteru »
keep the faith !!!!

Offline AlexTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 305
Re: floris
« Răspuns #1 : Iulie 29, 2009, 04:59:02 pm »
bine ai venit printre noi :)

TRABANTUL NU ESTE O MASINA MICA, ESTE O JUCARIE MARE

Offline floris

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • keep the faith
despre vopsea
« Răspuns #2 : August 01, 2009, 12:07:51 pm »
cum ziceam,,,,,va voi pune milioane de intrebari,,,incep ;D
 trabica este 601 s...si este cred cu vopseaua originala...care este un fel de maro....in talon scrie clar maro.......Eu vreau sa il vopsesc.....Ca sa nu mai fie nevoie sa schimb culoarea in talon....ar merge un maro ...mai rosiatic?...adica as vrea mai mult spre grena,,,ceva de genul,,,sau daca aveti alte idei ,,sugestii,,,,,,va foarte multumesc ;D
keep the faith !!!!

Offline AlexTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 305
Re: floris
« Răspuns #3 : August 01, 2009, 05:22:05 pm »
unu la mana....daca pe talon scrie maro......poti sa-l refaci cu orice nuanta de maro vrei.....doi la mana...aici este prezentarea ta....ci nu intrebari de legate de trabi (exista sectiuni separate).....sau poti sa-ti prezinti masina si acolo sa pui intrebari.....ca fara poze nu avem de unde sa stim.....si trei la mana.....de unde ai invatat sa scri asa....ori pui puncte-puncte, cum fac eu.....ori de loc........

TRABANTUL NU ESTE O MASINA MICA, ESTE O JUCARIE MARE

Offline floris

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • keep the faith
Re: floris
« Răspuns #4 : August 02, 2009, 03:19:25 pm »
bine bine.....(puncte puncte :D)..
ma numesc florin duda        . am 26 de ani si locuiesc in constanta.
sunt student -ultimul an la sociologie
am hobby'uri ca toti ceilalti....-unul dintre ele fiind masinile vechi in special trabantul (motiv pt care pana la urma mi'am luat unul si m'am apucat sa il restaurez)
    restul hobbyurilor sunt artistice(muzica ,desen, etc) si tehnice (mecanica,tamplarie lemn..etc) ..deci nu sunt un iubitor al televizorului la meci si al spartului semintelor  :D
 de asemenea nu sunt nici iubitor al culturii,sau subculturii sau inculturii ,sau ce  o fi  fenomenul asta cu manelele si manelistii si cu al lor comportament lipsit de bune maniere si de cei 7 ani de acasa...mai pe scurt comportament de stadion :D .
 bunicii mei sunt din ardeal  (cluj napoca) unde am stat si eu o perioada,apoi am stat in italia un an si ceva,apoi am venit in constantza la mare.
 momentan  lucrez la firma de  magazine zara ,si impreuna cu echipa din constanta amenajam  magazinele zara din sud-estul europei in molurile iulius sau pe unde se mai deschid ele.
 ce sa mai zic?....prefer in general oamenii cinstiti si sinceri,nu prefacuti sau cu 7 fetze sau mai stiu eu  ce alte specimene ale nesimtirii umane. Deci ,da,in general in viatza de zi cu zi  discriminez la maxim si nu imi este rusine cu asta  :D. in plus cred ca fiecare om de pe planeta are de la natura instinctul discriminarii ,astfel ca fiecare ne alegem anturajele si prietenii asa cum ne place  ;D
Altceva momentan nu stiu ce sa va mai spun aici ,sper ca prezentarea mea fu destul de completa,iar in cazul in care aveti ceva intrebari ,am sa va raspund cu placere!!! nu ma costa nimik ,decat abonamentul la internet  :D :D.
keep the faith !!!!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: floris
« Răspuns #5 : August 03, 2009, 11:09:55 am »
Bine ai venit pe forum. Sper sa il gasesti util. Inainte de a pune milioane de intrebari,citeste topicuri vechi. Toate cele bune si fum in pupa
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: floris
« Răspuns #6 : August 03, 2009, 11:25:04 am »
bine ai venit printre noi floris, interesanta descrierea ta.
Astept sa faci un nou topic si la expozitie trabant in care sa ne prezinti (acolo nu aici) masinuta ta, si eventual ideile cu ce ai de gand sa faci cu ea...spor