Autor Subiect: trab bun cu propietar mort- fara sa fie in acte mostenire  (Citit de 6488 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: trab bun cu propietar mort- fara sa fie in acte mostenire
« Răspuns #15 : Februarie 21, 2013, 08:34:21 pm »
NU da cerfiticat d'ala DECAT la propitaru' din acte... 

Ce tot zic eu pe aici, de ce nu ma asculti? In fine, distractia costa sa o treci legal pe numele tau. Momentan, poti sa mergi pe numele fostului proprietar, daca sotia lui este de acord si accepta sa-i platesti impozitul. O sa deveniti prieteni buni in anii ce urmeaza :P In timp mai vezi ce se intampla :dontknow:

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: trab bun cu propietar mort- fara sa fie in acte mostenire
« Răspuns #16 : Februarie 22, 2013, 07:05:06 pm »
..deocamdata ei  depind de mine.. ca daca nu-mi semneaza contractul...le taie apa...
...e, vedem noi... :icon_salut:

in rest- daca masina ii super-buna.. si cer 1000 si ceva de lei... face!!!! :icon_salut:

eu zic ca ala care crede//spera ca un trabant BUN poate fi gasit sub suma asta e visator sau.. pomanagiu...(nu zic ca TOTUSI nu exista  si ocazii d'astea..)
DAR chiar DACA  ei ar cere sub 1000 lei, nu se face sa ii parlesti.. eu cel putin, nu! :icon_salut:  sunt  sincer si spun- face ATAT... cum am facut si cu adasu' de la tamponare- tipu' a oferit 1500 lei si eu am refuzat... nu se justifica suma...

trabantul e, orice s'ar zice, MASINA... si sa zici ,,...e mult! ca e trabant''... e...(nu pot sa ma exprim..) :laughing7:
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: trab bun cu propietar mort- fara sa fie in acte mostenire
« Răspuns #17 : Februarie 27, 2013, 07:41:48 pm »
am fost iar, azi, la el.
ceasul arata vreo 9 mii de km... femeia zice ca mergea foarte putin cu el, pentru ca pt. carat avea moscoviciuri... :icon_king:
io banui c'a fost schimbat.. ca..  la o masina din ''87... adusa pe roti de ,,acolo''... si vanduta aci prin ''94- ''95... si folosita si p'aci... nu prea are cum sa aiba 9 mii...
are huse imitatie piele, scaune cu tetiere.. chiar si plasticul pentru curent de aer- la marginea geamului, sus.
am actul de succesiune mare, dupa el  urmeaza sa caut notariatul ,,acela''.. sa intreb.. cat costa adaugarea masinii... ,,valoroase''... :toothy4: la masa succesorala..
femeia nu stie CAT ar face, dar i-am zis- nici 300 lei dar nici.. 3 mii... :glasses9:
 ...suma la care se adauga cat costa adaugirea la succesiune... +taxa lu' peste atomic.. 200 euri sau cat e...
... ea cica sa il desfac, sa-l dea de piese.. da' e pacat rau.. masina e INTREAGA  si in stare BUNA. :icon_king:
popandau de trabante

Offline TRABI DDR

  • ADMIRATOR TRABANT
  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 48
Re: trab bun cu propietar mort- fara sa fie in acte mostenire
« Răspuns #18 : Februarie 28, 2013, 08:25:35 am »
Este cumva hycomat?

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: trab bun cu propietar mort- fara sa fie in acte mostenire
« Răspuns #19 : Februarie 28, 2013, 07:24:15 pm »
nu nu.. :glasses9:
asta nu.. al meu e. :icon_salut:
popandau de trabante

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: trab bun cu propietar mort- fara sa fie in acte mostenire
« Răspuns #20 : Martie 08, 2013, 12:08:21 pm »
Liviule, solutii sunt, simple de tot, ce tot faci aici, aduni posturi? ;D Faci pe fata mare :P
'Le draq de acte, fierul e baza :-*
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!