Autor Subiect: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor Brasov 30 iulie - 1 august 2010  (Citit de 39876 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
A fost excelent. Am cunoscut multi trabantisti care sunt activi pe forum. Printre multele beri, la proba aruncarii ambielajului am iesit pe locul II, dupa un mic baraj (se pare ca eram la egalitate :P) Multumiri organizatorilor, care au stiut (ca de fiecare data), sa faca o intalnire reusita!

Offline dragosdks

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 169
  • BC 03 KKB
In principiu a fost o intalnire ok, cam putine masini zic eu, dar a fost frumos sa ne intalnim din nou.
Pe multi dintre voi va stiam doar de pe forum. Intalnindu-va personal mi-am creat o idee ce fel de oameni sunteti, si ma bucur sa va cunosc . ;) ;) ;)
Voi urca si pozele zilele astea

aaa ... era sa uit ... am luat locul I la aruncarea ambielajului,  :D :D l-am invins pe viorel la distanta de o biela  =))
Trabant 601 - 1979
YIM: dragosdks
tel: 0754 923 106

Offline trabi

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 676
  • 601S deLuxe'90 - 601s '89, 1.1x '90
Si eu(DJ 09 UAA) cu Ionel din Pitesti(AG 03 HOF) am luat locul 1 la proba de cunostinte generale despre Trabant( proba cu cele doua piese in punga si cele 15 intrebari la care trebuia sa raspunzi in 10 minute). :o :o ,uitasem sa va spun ;D
Telefon personal 0721807206                                     Primul traby condus a fost cu nr. 1-DJ-5750          Participare intalniri Zwickau: 2011, 2013(+ Paris),2015,2017

Offline Cristy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 380
    • Site Personal
 A fost frumos,mi-a placut mult, mai ales toti oameni (userii) pe care i-am cunoscut. 
 Sa ne revedem cu bine si data viitoare.
 Cateva poze si de la mine:



Offline zoltan

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 1
de curios am intrat pe adresa voastra k am luato scrisa de pe un trabant shi era prinsa shi pe un cort .am fost cu parinti mei la reci la gratar shi vazut k shi voi erati adunati la o intalnire a trabanturi. am vazut k sunteti multi aici pe forum dar acolo nu au venit multi. nu stiti cum e o intalnire auto intrati pe 4tuning shi vedeti acolo cum se distreaza lumea la o intalnire. trebuia sa mergeti undeva unde sa va vada lumea nu in tragu secuiesc, acolo batrani sunt multi. de ce nu ati facute parada in brasov era aproape. am stat cu cortul aproape shi am vazut k doar un conkurs a fost, cam slaba miscarea. toata lumea statea la cort facea gratar sau mergea sa vada masini. plictisitoare intalnirile de trabant. trebuia facut multe concurs, cu masini, liniute toata lumea sa fie implicate. in afara de vazut trabant altceva nu a fost interesant, se plictisea lumea la corturi. faceti intalniri mai faine shi cu mai multi shi loc mai mare. am vazut masinute frumoase poate iau shi eu trabant bunu meu avut trabant dar la vandut. cel mai mult placut limuzina si trabantul mic. cat costa unul mic? cat costa sa intru in club la voi?

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Mult e dulce si frumoasa limba ce-o vorbim... :-\ :-\Mai ales in "dialectul" mirk!!! :'(

Offline dragosdks

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 169
  • BC 03 KKB
de curios am intrat pe adresa voastra k am luato scrisa de pe un trabant shi era prinsa shi pe un cort .am fost cu parinti mei la reci la gratar shi vazut k shi voi erati adunati la o intalnire a trabanturi. am vazut k sunteti multi aici pe forum dar acolo nu au venit multi. nu stiti cum e o intalnire auto intrati pe 4tuning shi vedeti acolo cum se distreaza lumea la o intalnire. trebuia sa mergeti undeva unde sa va vada lumea nu in tragu secuiesc, acolo batrani sunt multi. de ce nu ati facute parada in brasov era aproape. am stat cu cortul aproape shi am vazut k doar un conkurs a fost, cam slaba miscarea. toata lumea statea la cort facea gratar sau mergea sa vada masini. plictisitoare intalnirile de trabant. trebuia facut multe concurs, cu masini, liniute toata lumea sa fie implicate. in afara de vazut trabant altceva nu a fost interesant, se plictisea lumea la corturi. faceti intalniri mai faine shi cu mai multi shi loc mai mare. am vazut masinute frumoase poate iau shi eu trabant bunu meu avut trabant dar la vandut. cel mai mult placut limuzina si trabantul mic. cat costa unul mic? cat costa sa intru in club la voi?

nu te costa nimic, dar ideal ar fi sa ai ca hobby trabantul, sa detii un trabant si sa stii sa scrii corect in limba romana ;)
Trabant 601 - 1979
YIM: dragosdks
tel: 0754 923 106

Offline dragosdks

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 169
  • BC 03 KKB
si de la mine cateva poze:  ;)
Trabant 601 - 1979
YIM: dragosdks
tel: 0754 923 106

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 663
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Salutare zoltan si bine ai venit pe la noi. Sa le luam pe rand:
- scrie corect romaneste, forumul este in limba romana
- nu te costa nimic sa intrii in clubul nostru
- masina mica de care zici tu (trabant smart) nu se gaseste de vanzare, este modificata
- completeaza-ti profilul cu varsta, locatie si contact
- mergi la prezentare membrii si fa un topic de prezentare sa stim si noi pasiunile si cate ceva despre tine

on-topic
Am fost si eu la intalnire si nu imi mai pare rau ca nu m-am imprumutat cu vre-o cateva milioane ca sa-mi pot aduce si eu trabantul de acasa pana la Brasov. Am dat mana si am facut cunostina cu cativa din userii acestui forum, am cunoscut oameni care merita tot respectul dar ca orice padure fara uscaturi, am cunoscut si frustrati de nebagare in seama de care mie cam mila. Cuvinte de lauda la adresa intalnirii nu am si nu comentez mai mult. Cei care au fost acolo au vazut si au auzit suficient incat nu se merita sa mai reproduc aici. Imi pare bine ca m-am intalnit cu OAMENI si nu cu lumea. Sper baietii (de pe forum cu care am discutat acolo) sa nu se supere pe mine daca in mod special vreau sa scot in evidenta un lucru: Mihnea, nu stiu cati il cunoasteti, este userul @L|i3n. A fost si el la intalnire, un baiat super ok, la locul lui, am discutat cu el si am vazut in el un viitor trabantist ce va duce traditia mai departe. Atat imi pare rau ca a fost prima lui intalnire a trabantistilor, nu asa trebuia sa fie o intalnire pentru cineva care vine pentru prima data.

Ca de obicei (traditie in ultima vreme), Pandora (Alina Galati) a avut ceva probleme cu motorasul si ca ADEVARATII trabantisti am dat o mana de ajutor. Spun am dat pentru ca am fost mai multi si amintesc printre ei pe : Gusteru , Paterrafail , Mihai , eu si Mihnea care a mai invatat cate ceva (daca am omis pe cineva scz :D )

In rest, nimic memorabil. Atat spun: a fost un gratar reusit la o iarba verde fara copaci, cu multa canicula , cativa prieteni si... masini.

A fost prima si ultima mea data cand merg la o intalnire sub acest tip de "organizare".

In rest, nu pot numi ca a fost o intalnire a trabantistilor. Am sa pun ceva mai incolo si poze.
« Ultima Modificare: August 04, 2010, 08:23:41 pm de victor »

Offline Mihai wartburgist

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 579
Sa vedem partea plina a paharului.Astea-s vremurile.Eu m-as fi dus la Heimweh - Eisenach(a picat taman in acelasi week-end) dar nu m-a tinut punga ,  agregatul si timpul .Urmeaza Baraolt din cate am inteles .Dar amintirile si pozele care raman merita tot efortul.Foarte mult mi-a placut colectia de vechituri de la Cernat(auzisem cate ceva de motoarele  cu abur de acolo ) dar nu stiam ca exista atatea exponate(cu un spatiu special amenajat mai mare si o conservare ca la carte ar rezulta ceva de vis).

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Foarte mult mi-a placut colectia de vechituri de la Cernat
Ar merita sa fie reconditionate. Dar banuiesc ca abia au bani pentru carpe de sters praful =))

Offline cuxi

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 34
  • User BANAT
toaate bune si frumoase..la editia a -6-a a trabi tripului..dupa cum se vede experienta organizatorilor isi spune cuvantul...asta asa sa pupam in fundic organizatori.

locatie in regula daca stam sa comparam cu natura parc unde sigur nu era asa ca in vis

preturi fara comentarii la restaurantul de langa tabara cu familia trabant....de ex. 2 lei un mic...si 2 lei o bere...si la magazinul din colt sunt aceleasi preturi...cine are de obiectat impotriva preturilor cred ca nu traieste pe lumea asta.

in general a fost foarte bine..m-am intalnit cu multi prieteni si OAMENI din familia Trabant cu care am socializat si am baut minim 2 beri....toate bune si frumoase....dar cum spunea stimabilul nostru moderator global Victor ..orice padure isi are uscaturile ei...

asa ca stimabile Victor daca tot ai inceput discutia te rog foarte frumos sa enumeri aici de fata care sunt frustrati de nebagare de seama..si de care domnia ta iti e mila...deoarece cand incepi a spune ceva ori spui pana la capat ori taci din gura..

o alta problema vad ca ai avut cu organizarea???

A fost prima si ultima mea data cand merg la o intalnire sub acest tip de "organizare".

te rog mult sa dezvolti un pic subiectul ca eu fiind mai greu de cap nu inteleg....aici iarasi...dai cu batul in balta si pleci...deci fiind un forum public..daca initiezi o idee cred ca este normal sa mergi pana la capat...

la cate intalniri ai mai fost domnia ta ca sa poti face o comparatie??

alta problema minora....intr-un topic pe care repede te-ai grabit sa-l inchizi mi-ai raspuns ca o sa imi spui multe bancuri face to face....o alta chestie pe care ai spus-o si nu te-ai tinut de cuvant...

nu stiu ce sa mai cred....ti-e frica sa spui aici pe forum lucrurilor pe nume...??

eu uite spre exemplu am avut o problema cu nenea ala de la vaslui...m-a [cenzurat] la melodie o noapte intreaga...nu stiu ce face el in viata lui de zi cu zi dar este a doua oara cand imi freaca nervii la maximum...nu se poate asa ceva...

fiecare om mai bea un pahar sau doua in plus dar pentru asta nu este necesar sa stresam distractia celorlalti...nu admit asta..

prima data s-a intamplat la sebes...am inteles...a fost un accident..se mai intampla..dar nu se mai repeta..sunt multi care au baut in plus dar pentru asta nu a trebuit sa colinde toate mesele si sa frece nervii altora...

aviz si celor care il cara cu ei pe ilustrul Iulian...nu ma deranjeaza deloc...sa il luati cu voi..dar cand intrece masura mai punet-i o frana...ce s-ar intampla daca fiecare masina ar avea un insotitor de teapa lui nenea Iulian...??

uite spre exemplu eu as putea aduce trei la viitoare intalnire...si sa le dau drumul printre noi....sigur ar iesi un pic de circ...nu credeti??

deci stimabile Victor astept un raspuns la problemele care te-au deranjat...si vreau nume ca sa stiu si eu de cine ma feresc

multumesc

P.S aici parca era un topic de impresii bune sau rele de la ultima intalnire..si nu loc de pareri de bine ca ai imprumutat sau nu bani.

discutia asta cu bani a mai fost...dar na...cine este moderator poate sterge   ce vrea
langa apa ca o panza...sta un om...zis Zgarie-n Branza

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 663
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
 =)) =)) =))
draga cuxi , dar ce te-ai mai aprins si nu inteleg de ce.
La majoritatea nelamuririlor vad ca ti-ai raspuns singurel. Fiecare din noi doi a avut ceva de "comentat" asupra unui lucru ce nu i-a placut, vorba aia, gusturile nu se discuta. Nu inteleg insa ce e cu atitudinea asta a ta de "da-mi socoteala". Daca te-am lezat cu ceva, spune-mi si ma indrept. Problema cu banii nu esti in masura sa o "intelegi" pentru ca nu imi stii situatia mea materiale si altele,insa trecem peste. Imi doream enorm de mult sa ajung cu trabul la intalnire, dar dat fiind faptul ca inca nu ma "sponsorizez" nu am avut cum. Am afirmat doar ca "nu imi pare rau ca nu m-am imprumutat" ca asa aveam de gand, sa fac o gaura ca sa ma pot si eu mandri in mijlocul trabantistilor cu singurul trabant cu nr de BT.
In fine...restul explicatiilor nu isi are rost. Chiar imi pare rau ca nu ne-am vazut face-to-face. Nu cunosc lumea iar pe cei care i-am cunoscut, am facut cunostinta prin intermediul altora . Poate data viitoare strangem si noi mana.

Referitor la "spunem bancuri" era o aluzie la ce ai scris tu si trabantus pe topicul cu propunerea. Ati crezut ca nu mai sunt moderatori si spuneati bancuri acolo, corect? ei bine, eu le-am sters si in gluma(ceea ce nu ai sesizat) v-am raspuns la amandoi ca va spun bancuri face-to-face. Asta a inteles-o Trabantus dar tu se pare ca nu . Nu-i nimic, ti-am explicat acum.

Curios este faptul ca si ieri, si azi te-ai plimbat pe acest topic si doar acum ai decis sa scrii...cred ca asteptai un impuls sau nu aveai curaj. ;) sper acum ca ceea ce ai scris mai sus sa fie ideile si trairile tale, nu ale altcuiva
« Ultima Modificare: August 05, 2010, 06:29:54 pm de victor »

Offline cuxi

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 34
  • User BANAT
eu cred ca ma pot plimba cand si cum vreau eu pe forumul asta...din aia sunt membru...

deci astept raspuns clar si concludent la intrebarea cine sunt uscaturile din padurea familiei trabant?

si cum spuneam mai inainte daca lansezi o idee sustine-o pana la capat....

nu este problema mea ...situatia ta financiara si since nu ma intereseaza ca am multe pe cap mult mai importante...dar spune-mi te rog cu se face ca daca veneai cu trabantul la brasov trebuia sa imprumuti cateva milioane??

se vede clar in semnatura  ta :CUMPAR TRABANT 1.1....

cum se face ca acum ceva timp ne explicai cum traiesti tu cu 40 ron pe luna...dar totusi vrei sa iti cumperi Trabant 1.1..care dupa cum stim toti nu este de gasit fara 1000 de euroi

deci iarasi niste treburi care nu se suprapun...odata plangi ca nu sunt bani ...dar in semnatura cumperi Trabant 1.1?

fa-ma sa inteleg...se pare ca eu sunt mai tampitzel si nu inteleg niste aspecte ale problemei
langa apa ca o panza...sta un om...zis Zgarie-n Branza

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 663
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
 =)) =)) =)) =)) =)) =))
deci clar, te-am suparat cu ceva dar acum mai mult ca sigur am suparat pe CINEVA asa de tare ca sunt pus sa dau explicatii, adica , trimite pe altii sa intrebe.
=)) buna asta. topic de prezentare a parerilor despre o intalnire. Daca vrei explicatii despre altceva, in afara subiectului, ma poti gasi si pe messenger.
Plimbare frumoasa pe forum =)) =))
« Ultima Modificare: August 05, 2010, 06:51:12 pm de victor »